Контакти
Поштова адреса:
03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1
Електронна пошта:
(для офіційних документів)
[email protected]
[email protected]
Телефони для довідок:
Інститут
телефон/факс
+ 38 (044) 249 09 27
Навчально-тренувальний полігон «Зелена кімната»: новий крок у використанні
30-10-2019У межах планової роботи щодо впровадження в практичну діяльність підрозділів досудового розслідування новітніх форм і методів роботи 29 жовтня 2019 року в Інституті підготовки керівних кадрів та підвищення кваліфікації під час короткострокового підвищення кваліфікації слідчих Національної поліції відбувся тренінг за темою: «Особливості допиту дітей, потерпілих від злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості».
Тренінгове заняття проводилось з використанням можливостей навчально-тренувального полігону НАВС «Зелена кімната» (який відповідає сучасним європейським стандартам приміщень, що використовуються для допиту дітей) завідувачем кафедри кримінального процесу, доктором юридичних наук Марком Макаровим (який є тренером, відзначеним сертифікатом Train the Trainers for Interrogation of Extra Vulnerable Victims).
Використовуючи особистий практичний досвід та сучасні наукові підходи, з урахуванням досвіду закордонного відрядження до Поліцейського тренінгового центру Чеської Республіки, тренер розподілив програму заняття на три частини.
У вступній частині для підвищення рівня теоретичної підготовленості та зацікавленості слухачів було докладно викладено основні положення кримінального процесуального забезпечення діяльності слідчого під час допиту дитини та особливості допиту неповнолітньої особи, яка перебуває у контакті із законом.
Під час практичної частини тренінгу відбулось відпрацювання одержаних знань на навчально-тренувальному полігоні НАВС «Зелена кімната». Завдяки оснащенню полігона спеціальною технікою та атрибутикою, слухачі мали можливість особисто відпрацювати порядок дій уповноважених службових осіб під час допиту дитини.
Із розподіленням ролей та визначенням окремих завдань для слідчого, прокурора та дитини-свідка у кримінальному провадженні умовний допит було проведено за формою, яка є найбільш сприятливою для найменшого травмування дитини. Дистанційно (із віддалено розташованої аудиторії) за діями колег мали можливість спостерігати інші учасники тренінгу. Порядок його підготовки, тактика проведення та ефективність – жваво обговорювалися у навчальній аудиторії.
Плідна, гаряча дискусія відбулася під час обговорення запропонованого тренером питання про особливості допиту дитини та використання одержаних матеріалів під час судового розгляду, а також окремих питань, пов’язаних із притягненням до кримінальної відповідальності осіб, які вчинили щодо дітей злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості.
У заключній частині тренінгу окреслено коло проблемних, дискусійних питань та запропоновано шляхи їх вирішення як на теоретичному, науковому, так і на організаційно-управлінському рівні, а також на рівні виконавців.
За результатами проведеного тестування з питань актуалізації знань за темою, слухачі відзначили сучасний рівень технічного та мультимедійного забезпечення тренінгу, високий рівень практичної та теоретичної підготовки тренера, що сприяли ефективному засвоєнню питань програми.
Інститут підготовки керівних кадрів та підвищення кваліфікації,
кафедра кримінального процесу
Інші навчальні підрозділи
- №1 (Київська обл., Києво-Святошинський р-н, с. Віта-Поштова)
- №2 (вул. Генерала Карбишева, 3)
- №3 (вул. Колекторна, 4)
- заочного та дистанційного навчання
Інститути та факультети:
- Прикарпатський факультет
Інші навчальні підрозділи:
- Київський центр первинної професійної підготовки "Академія поліції"
- Юридичний ліцей ім. Ярослава Кондратьєва