Українська версія сайту

Пам’ятаючи великий подвиг

26-04-2019

На долю народу України, наших батьків, дідів, прадідів у ХХ столітті випало надзвичайно важке випробування – дві світові війни і практично під кінець століття найбільша техногенна катастрофа ХХ століття – аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Здається, що кожному поколінню доля дає своє серйозне випробування, яке ми маємо витримати, щоб зберегти й оцінити свободу, спокій та мир.

Слово «Чорнобиль» назавжди залишиться у пам’яті людей, як символ великого лиха, мужності та героїзму тих, хто з честю виконав свій обов’язок.

Пам’ятаючи великий подвиг

 

У день 33-х роковин Чорнобильської катастрофи 26 квітня в інституті підготовки керівних кадрів та підвищення кваліфікації відбулася зустріч учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Лисенка Сергія Васильовича з колективом інституту та кафедрою кримінального процесу.

Сергій Васильович розповів присутніми про обставини Чорнобильської трагедії та ліквідацію її жахливих наслідків. В своїй розповіді він акцентував увагу присутніх на особливостях знешкодження радіоактивних уламків реактора та усунення радіаційного забруднення, особистій відвазі, мужності та професіоналізмі всіх людей, які були задіяні в цьому процесі.

Пам’ятаючи великий подвиг

 

Минуло вже 33 роки, але і досі невідома правда про причини цієї трагедії. Чи це чиясь непрофесійність, чи це диверсія? Зрозуміло одне ‑ без людського фактора ця біда не прийшла б до нас. Чому ми повинні про це згадувати не тільки сьогодні, але й завжди пам’ятати? Найперше, щоб подібне ніколи не повторилося. По-друге, кожен з нас щоденно має пам’ятати, що від наших професійних чи непрофесійних дій, слів залежить доля людини, а може й не тільки однієї.

Під час зустрічі колектив інституту та кафедри кримінального процесу переглянули документальний фільм про Чорнобильську трагедію та поділилися своїми спогадами про цю страшну трагедію.

В цей день працівники інституту також відвідали Бовсуновського Володимира Михайловича – учасника ліквідації аварії на ЧАЕС, який поділився спогадами про трагічні події 1986 року, зокрема специфікою залучення працівників міліції до евакуації населення та охорони громадського порядку в зоні відчуження.

Пам’ятаючи великий подвиг

 

Ми не маємо права ніколи забувати тих, хто свідомо ризикуючи своїм життям і здоров’ям, боролися з мирним атомом заради майбутнього.

  

Інститут підготовки керівних кадрів та підвищення кваліфікації 

 

 

Інші навчальні підрозділи

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
ipo_navs@ukr.net
ipo_vznp@naiau.kiev.ua

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Інститут
телефон/факс
+ 38 (044) 249 09 27

X
X