Українська версія сайту

Новітні форми взаємодії в роботі слідчих та оперативних підрозділів

06-06-2019

30 травня та 4 червня 2019 року до слухачів інституту підготовки керівних кадрів та підвищення кваліфікації НАВС – слідчих СУ ГУ НП у м. Києві, Київській та Кіровоградській областях, оперуповноважених карного розшуку УКР ГУ НП у м. Києві та працівників Департаменту захисту економіки - завітав голова комісії з етики Асоціації приватних детективів України Руслан Болгов.

Маючи власний чималий досвід оперативної роботи в міліції України, вивчаючи зарубіжний досвід, Руслан проводить активну наукову та просвітницьку громадську роботу із запровадження в Україні на законодавчому та практичному рівні приватної детективної діяльності. Так, зокрема, він є одним з розробників проекту закону України від 08 лютого 2019 року № 10024 «Про приватну детективну (розшукову) діяльність», співавтором посібника «Застосування класичних методів криміналістики та сучасних технологічних можливостей у приватній детективній практиці при розслідуванні кібершахрайства» (2019 р.), наукової статті «Застосування класичних методів криміналістики та сучасних технологічних можливостей у приватній детективній практиці при розслідуванні кібершахрайства» (2019 р.), а також ряду інших наукових та публіцистичних статей правової тематики.

Новітні форми взаємодії в роботі слідчих та оперативних підрозділів

 

Таким чином, під час бінарних занять зі слідчими та працівниками оперативних підрозділів Руслан Болгов спільно з професором кафедри забезпечення фінансової безпеки та фінансового розслідування Віктором Матвійчуком, а також доцентом кафедри кримінального процесу Андрієм Форостяним піддали ретельній ревізії цілий ряд актуальних питань теорії і практики правоохоронної діяльності, а саме: актуальні проблеми визнання предметів і документів речовими доказами; особливості формування доказів у резонансних кримінальних провадженнях про шахрайства, вбивства, підбурювання особи до вчинення самогубства; шляхи вдосконалення кримінального та кримінального процесуального законодавства щодо окремих питань доказування у кримінальному провадженні. Особливу зацікавленість викликало обговорення можливостей сучасного програмного забезпечення, інтернет-сайтів та сервісів, зокрема програми IBM  «i2», «YouControl», «FindClon», «Ip Logger», «Nomer.org» і ін. для збирання відкритої інформації щодо фізичних та юридичних осіб при плануванні та організації проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій, а також оперативно-розшукових заходів.

Новітні форми взаємодії в роботі слідчих та оперативних підрозділів

 

Цікавою виявилась і дискусія з приводу закріплення у законі «Про приватну детективну (розшукову) діяльність» змісту та меж повноважень приватних детективів, перспективних форм взаємодії слідчих та оперативних підрозділів з приватними детективами, а також можливостей використання результатів їх діяльності в доказуванні у кримінальному провадженні.

У підсумку Руслан Болгов поділився зі слухачами методичними матеріалами, посиланнями на інтернет-ресурси, окреслив перспективи подальшої співпраці.

   

Інститут підготовки керівних кадрів та підвищення кваліфікації

 

 

Інші навчальні підрозділи

Контакти

Поштова адреса:

Пошта НАВС

03035 м.Київ-ДСП, пл.Солом'янська, 1

Електронна пошта:

Email НАВС

(для офіційних документів)
ipo_navs@ukr.net
ipo_vznp@naiau.kiev.ua

Телефони для довідок:

Телефон НАВС

Інститут
телефон/факс
+ 38 (044) 249 09 27

X
X